Co dělat, když vás nošení podprsenky bolí 

 Podprsenky nemají ubližovat. Správně vybrané podprsenky jsou schopné unést a zvednou několik kilogramů, aniž byste si vůbec všimly, že je máte na sobě. Špatně vybrané prádlo vám však může zkazit celý den. Přinášíme vám malého rádce na řešení tohoto problému. 

Příliš malý obvod podrsenky

Aby nošení podprsenky nebolelo, měl by zadní popruh podprsenky těsně naléhat na trup. Neměl by se však ani zařezávat. Pokud je tlak příliš velký, zvolte větší objem podprsenky. To, že máte na pokožce po sundání podprsenky otisk, je normální, to se děje i v případě nošení kalhotek. Stopy by však v žádném případě neměly bolet a rozhodně by po dalších 15 až 30 minutách neměly ještě více naskočit. Pokud se tomu tak stane, i to je signál, že potřebujete podprsenku o větším obvodu. 

Kostice mezi prsy

Správné není ani to, když vás kostice bolestivě bodají. Pokud vás bodají ve středu, zkontrolujte, zda drát z kostice náhodou nevyjel. Jestli ano, přestaňte ji nosit nebo si nechte kostici opravit. Aby k poškození kostic nedocházelo, ujistěte se, že podprsenky perete a sušíte tak, jak byste měly, tedy v ochranných obalech na podprsenky a rozprostřené na rovné ploše na vzduchu. Jestliže je vše tak, jak má být a kostice vás přesto bodají, je možné, že máte těsně posazená prsa a potřebujete jiný střih podprsenky, která má střed níže. Pokud je vaše bolest spojená s tím, že se vaše prsa přelévají přes vrchol a kostice do nich strká, máte menší košíček, potřebujete větší podprsenku. Abyste podobným problémům předešly, při zkoušení vždy zkontrolujte, zda kostice mezi prsy přiléhá k hrudnímu koši. 

Vnější kostice

Kostice vám mohou ubližovat nejen mezi prsy, ale i na bocích pod pažemi. I zde to obvykle bývá spojeno s poškozením kostic. Vyskočit mohou i na této straně. Pokud ano, podprsenku sundejte a už ji nenoste. Můžete si ji také nechat opravit a poškozenou kostici vyměnit. Někdy však bolest mohou způsobovat příliš úzké dráty, které se kroutí a zabodávají do prsní tkáně. V těchto případech je vhodné zkusit podprsenku s většími košíčky a s širšími dráty. Pokud jsou kostice pro změnu příliš široké, mohou také příliš tlačit. V tom případě je lepší menší podprsenka s menším košíčkem a užšími dráty. 

Zařezávání ramínek

Zařezávání ramínek svědčí o tom, že mají příliš práce s tím, aby unesly vaše prsa. V reálu by měly nést jen 20% jejich váhy. Může tomu být tak proto, že slabý je obvod. Tenká jsou ramínka nebo máte menší košíčky. Na vině může být i to, že podprsenka je ušita z málo pevného materiálu, jenž vyžadují plnější ňadra. 

Bolí vás prsa? 

V mnoha případech bolest prsou s nošením podprsenky vůbec nesouvisí. Někdy se může stát, že za tím stojí příliš malé košíčky podprsenky.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz