Bolavá záda a podprsenka, jak to spolu souvisí?

Za bolavými zády se neskrývá ani tak velké poprsí, jako špatně zvolená podprsenka. Bohužel, je tomu skutečně tak, velkému počtu žen na tom vůbec nezáleží. Přitom by každá podprsenka měla skvěle sedět. Ve skutečnosti však 80% nosí špatnou podprsenku. 

 

Špatná velikost podprsenky se může podepsat i na našem zdraví

Příliš těsné podprsenky vytvářejí nepříjemný tlak na zádové svalstvo, což je spojeno s nepřirozeným záklonem zad. Jenže to zase vede k úporným bolestem v bederní oblasti páteře. 

Těsná podprsenka také příliš stlačuje hrudní koš, čímž stlačuje i bránici a člověk nemůže pořádně dýchat do břicha a dýchá kvůli tomu povrchně hrudníkem. 

Možná vás ani nenapadlo, že i bolest hlavy a krční páteře, může souviset se špatně zvolenou podprsenkou. Jenže tomu může být skutečně tak. Může za to pro změnu příliš velký obvod podprsenky. Díky tomu pak prsa nemají potřebnou oporu a záda jejich váhu přenáší na krk. Žena se přitom hrbí a protože namáhá více než by měla krk, tak ji pak často bolívá hlava. 

Příliš velký obvod podprsenky způsobuje i jiné problémy. Jde především o odřeniny a záněty šlach, protože váha prsou je v těchto případech na ramínkách podprsenky a ty se bolestivě zařezávají do ramen, kde právě způsobují bolestivé odřeniny, otlaky a podlitiny. 

Co se stane, když si zvolíte dobře

Když si vyberete dobrou podprsenku, uleví se vám. Uvolní se bolesti v zádech i v kříži, přestane vás bolet hlava. Podprsenka nebude tlačit na lymfatické uzliny a ten bude moci konečně normálně fungovat. Nebude bolet a podpoří se tím i imunitní systém, který příliš těsná podprsenka naopak oslabuje. 

 Nosit dobře padnoucí podprsenku je prostě důležité, a to nejen z estetické stránky, ale i té zdravotní.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz