Beikou nebo Daur Hockey
Beikou nebo také Daur hokej, je sport, který má mnoho podobností s pozemním hokejem nebo pouličním hokejem, je však mnohem starší a hraje se již více než 1000 let. Tento sport je jedinečný pro etnickou skupinu Daurů, která žije ve Vnitřním Mongolsku a v Číně a představuje jediné místo, kde se hraje. Podle historických záznamů byl velmi populární v dynastii Tang.
Když byl západní pozemský hokej představen Číně, ujali se ho nadšeně i Daurové, jejichž afinita ke hře pomohla Číně zlepšit její globální postavení v pozemním hokeji. Na Letních olympijských hrách v roce 2008 byla pak třetina čínského mužského pozemního hokejového týmu z Morin Dawa, města v autonomním praporu Morin Dawa Daur ve Vnitřním Mongolsku.
Tento sport hrají pouze muži, hraje se s knoflíkem vyrobeným z meruňkového kořene, který se v podstatě používá jako míč a dlouhými dřevěnými tyčemi, jimiž se bouchá do knoflíku. Míč se nazývá Daur Pulie a má velikost baseballového míčku. Hůl je zakřiveným kořenem, který se vyrábí ze dřeva Quercus Mongolica a říká se jí Beikuo Tarikebei.
Vzhledem k tomu, že Beikou není oficiálně kodifikovaný sport, ale hraje se spíše jen jako rekreační sport v rámci malého regionu, nejsou k dispozici informace o pravidlech hry, počtu hráčů v týmu, délce zápasu, velikosti hřiště nebo o tom, jak funguje bodovací systém. Existují zprávy, že poslední zápasy se hrají na dvě 15 minutové periody. Sport je možné provozovat ve dne i v noci. Když se hraje v noci, míč se pokryje plstí a zapálí se. Kulturní sdružení Molidawa Daur pokračuje v udržování tohoto sportu i dnes. Pořádá zápasy v Beikou, v nichž hráči nosí tradiční oděv.