Barva roku 2019

Již tradičně, krátce před svátky, Pantone veřejnosti představilo stěžejní barvu pro nadcházející rok.  V roce 2019 půjde o odstín číslo 16-1546, čili živoucí korálovou.

Tato barva bude příští rok dominovat módě i designu po celý rok. Její snahou je navodit dobrou náladu, optimismus a sounáležitost. Barva je inspirována přírodou. Korály najdete pod mořskou hladinou. Výběr barvy reaguje na aktuální trendy. Byla vybrána podle toho, co momentálně ovlivňuje design, zábavu, umění, módu i životní styl.

Korálová barva nahradila loňskou Ultra fialovou, která byla barvou roku 2018. Barva symbolizovala originalitu, vynalézavost, objevy a vizionářské myšlení. Korálová se pohybuje na pomezí červení, růžové a oranžové. Dokáže být výrazná, ale i jemná. Je to teplá barva plná života a temperamentu. Jde o hravou, šťavnatou barvu, která zaručeně oživí váš šatník.

Pokud jste se svým nadčasovým šatníkem spokojeni, stačí, když ho oživíte drobnými doplňky (šátkem, šálou, šperky, gumičkou do vlasů, peněženkou, čepicí, rukavicemi anebo kabelkou).

Palety barev, které se příští rok ve spojitosti s korálovou budou objevovat

Každý rok se vedle stěžejní barvy vybírá i několik barevných palet, jehož je barva roku součástí. Jde o paletu možných kombinací barev.

Paletu pod mořskou hladinou tvoří například: Blue Depths, Turkish Sea, Viridian Green, Turtle Green, Living Coral, Sea Pink, Vibrant Yellow, Limpet Shell.

Paletu s názvem Sympatico tvoří teplé zemité odstíny jako: Living Coral, Burnt Henna, Rose Dawn, Coral Sands, Sunkist Coral, Candlelight Peach, Sand a Mellow Buff.

Bouřkovou šeď pak doplňuje Forest Biome, Martini olivová, Zlatá limetková, Mauvewood, Living Coral, keprová a Beluga.

Paletu Trippy vedle korálové tvoří i Sulphur Spring, Chie Blossom, Vivacious, Barrier Reef, Deep Lake, Ibiza Blue, Pink Lemonade.

Svěží letní paletu Shimmerng Sunset tvoří vedle korálové i Conch Shell, Hot Pink, Aurora Pink, Magenta, Radiant Yellow, Arnberglow a Papaya.

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz