Avantgardní styl

Není snad více kontroverzního módního stylu, než toho avantgardního. Je to šokující extravagantní styl, který však není pro každého. Skládá se totiž z naprosto originálních částí, zajímavých tvarů, bohatých barev a používá nevšední líčení i účesy. 

 

Název avantgarda pochází z Francie a v překladu znamená předvoj. Pokud se rzhodnete pro tento styl, budete v předvoji od rána do večera. Přesná definice stylu není dodnes známa. Poprvé se na scéně objevila v šedesátých letech minulého století. V Evropě jej tehdy představil Pierre Cardin. I když jde o velmi kontroverzní a mnohdy až pobuřující módní styl, velmi rychle si získal popularitu po celém světě. Velmi brzy se začala objevovat ve filmech a také i v hudebních klipech a následně pak i na červených kobercch. Kdo jiný si mohl troufnout oblékat se do šokujícího oblečení? 

Čím se vyznačuje avantgardní módní styl? 

Tento styl tu je pro ty, jež jsou znudění běžným životem a vše jim přijde otupělé a bez nápadu. Avantgarda jde za hranice všeho. Vyznačuje se pestrou barevnou paletou. Velmi často se zde objevují kyselé a jedovaté barvy. Barvy se přitom neobjevují pouze na oblečení, ale i na doplňcích a na obuvi a vlasech. Nedodržují se zde žádná pravidla. Odvážně kombinují hned několik různých stylů najednou. Outfit tak zcela beze studu může být složen z klasických, gotických i elegantních prvků. Existuje velmi drahá linka, ale i cenově dostupná linka. Odvíjí se to od materiálů. V každém případě preferují kožešinové výrobky, vlněné kousky, hedvábné kousky, oblečení z krajky a saténu. Typické jsou pro ně ostré rohy, kterých je mnoho, výrazné zaoblení i výstřihy v místech, kde to není zrovna obvyklé. Avantgardní oblečení je dramatické, teatrální, satirické i zlověstné. Fantazie si zde skutečně žádnou mez nebere. Nic neobvyklého nepředstavují ani obří náhrdelníky, ohromné korálky a podobně. 

 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz