Androgynní prádlo pro vyvážené genderové pocity

 Samotné slovo androgynní pochází z řečtiny. Tvoří ho slovo andros, tedy muž a gyné, což je žena. Podle bájí byl Androgyn ve starověkém Řecku člověk s oběma pohlavími. Dnes je to spojeno se splýváním pohlaví. 

 

V spojení se spodním prádlem, které má obvykle tvarovat tělo, představuje u nás stále ještě velkou neznámou. Jde o prádlo, které by v případě žen nemělo být zase až tolik ženské a tvarující. Nemusí tolik zvýrazňovat poprsí. Je to totiž prádlo, které je směsicí mužských a ženských rysů. 

Strategie v prádle

Androgýnský model  je spojený s člověkem bez ochlupení na obličeji, minimálními křivkami, bez výrazného svalstva. Prsa se u takové postavy příliš nevyskytují a ani nepodporují. Androgynní spodní prádlo je podobně neutrální. Takové prádlo je bez krajek, mašlí, volánků a výšivek. Zapomeňte na pastelové nebo dívčí barvy. Prádlo má ryze androgynní náladu. Není spojeno s ženskými pohyby. Je obvykle vyvedeno v barvách, které konvenčně přisuzujeme spíše k mužům. Jsou zde přidány mužské prvky a ty ženské zase minimalizovány. Zpravidla tak kalhotky mají silný pásek, tak jak tomu bývá u pánského spodního prádla. Typické je i kontrastní lemování přední strany prádla a typický ypsilonový střih. 

Pozor, mužnost a androgynie nejsou to samé

Jde spíše o rovnováhu mezi oběma pohlavími. Zároveň to však není ani v tom být neutrální. Takové androgynní spodní prádlo se nespoléhá na estetiku spodního prádla nebo na podtržení vzhledu. Linie mezi těmito pojmy je tenká a je to velmi často o vlastním pohledu a pocitu osobností.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz