ABS trénink a cvičení
ABS cvičení není nic jiného než trénink břišních svalů. Pokud sníte o pekáči buchet na břiše, kombinací cvičení se správnou výživou a případně i kardio tréninkem, efekt bude zaručen.
ABS trénink
ABS trénink má za cíl získat posílené a viditelně definované břišní svaly. Takový trénink může provádět každý, kdo nemá žádné zdravotní problémy ani problémy s páteří. Pokud se necítíte sebevědomě nebo pociťujete nějakou bolest, je nejlepší se nejprve poradit s lékařem nebo fyzioterapeutem. Při tréninku břišních svalů je nejdůležitější pamatovat na to, že samotný trénink bez držení diety vám pekáč buchet na břiše nevyrobí. Právě správná dieta a kardio trénink, který spaluje tukovou tkáň, vám umožní objevit svaly a samotný trénink vám je potom pomůže je posílit.
Břišní svaly se od ostatních svalových skupin liší dobou, za kterou jsou schopny regenerace. Vzhledem k tomu, že v jejich případě je tento proces rychlejší, může se trénink břicha provádět častěji, a to 2-3x týdně.
ABS cvičení
Pro zahřátí použijte 5-6 cviků
- Plank na 1 minutu. Začátečníkovi stačí 30 sekund.
- Side plank 2x30 sekund.
- Boční kliky na 30-45 sekund.
- Křížoví kliky směr loket a koleno - 30-45 sekund.
- Přitáhněte kolena k hrudníku na 20 sekund.
- Kočičí hřbet.
- Had.
- V kleku švihejte střídavě pravou paží a levou nohou, poté levou paží a pravou nohou. Držte každý švih asi 6 sekund. Pamatujte, že záda by měla být rovná, hlava je prodloužením páteře a dívá se dopředu. Cvičení proveďte 8x.
Všechna cvičení provádějte ve 3 sériích a množstvím uvedeným výše.
Jedná se poměrně intenzivní trénink, takže pokud jste začátečník, začněte s kratší dobou provádění konkrétního cviku a časem jej můžete prodlužovat. Pamatujte, že před tréninkem ABS byste se měli zahřát. A hlavně samotné cviky pekáč buchet nepřinesou. Abyste toho dosáhli, musíte se držet vhodného výživového plánu a zařadit do tréninku kardio cvičení.