15 zajímavých věcí, co jste o spodním prádle nevěděli

 

I když si to příliš neuvědomujeme, spodní prádlo představuje důležitou součást našeho života. Každé ráno s ním začínáme svůj den a je jedno, zda jsme žena, muž nebo neutrální pohlaví. 

 

 1. Ve francouzštině slovo “spodní prádlo” označuje pánské i dámské spodní prádlo. 
 2. Na počátku 20. století byl “monobosom” oblíbeným vzhledem žen. Jejich prsa byla přitom zvednuta a podepřena tak, aby vypadala, že jde pouze o jedno velké poprsí. 
 3. Ženy ve Velké Británii nosí největší velikosti podprsenky. Ženy v Japonsku pak ty nejmenší. Průměrná velikost podprsenky v Indii je 34C. 
 4. Korzety se v minulosti vyráběly z velrybích kostic, díky čemuž se v 19. století stala velryba klíčovou “surovinou” pro výrobu korzetu, a proto se jich také tolik v té době lovilo. 
 5. Italky často nosí na Silvestra červené spodní prádlo, protože věří, že jim přinese štěstí. 
 6. Ženy, které nosí spodní prádlo typu G-string, jsou prý sexuálně kreativnější, sebevědomější a osvobozenější. Ženy, které nosí jednoduché bílé prádlo, jsou považovány za nenáročné na údržbu. 
 7. Mezinárodní značka Triumph byla první značkou na světě, která podprsenky komerčně zpřístupnila ženám. 
 8. Triumph pak byla rovněž i první společností, která předváděla spodní prádlo na mole. 
 9. Triumph byl také první značkou, která představila tvarující oblečení, která snižuje i tělesnou teplotu o 1,27 Celsia. 
 10. První podprsenka na světě byla původně navržena k nošení nad ženským korzetem. 
 11. Průměrná životnost dobře nošené podprsenky je pouhých šest až osm měsíců-+. 
 12. Aby se žena cítila ve spodním prádle úžasně a pohodlně, musí mít spodní prádlo tu správnou velikost. Dobře není, ani když je velké, ani když je malé. Průměrná žena během svého života nosí šest různých velikostí podprsenek. 80% žen přitom celý život nosí podprsenku špatné velikosti. 
 13. Podle průzkumu 37% nosí kalhotky tipu bikiny, 23% nosí kalhotky, které nosívaly naše babičky, tedy ty s vysokým pasem a nohavičkou nebo klasického střihu bez vysokého střihu na stehnech, 19% upřednostňuje G-stringy a 10% pak nosí jiné kalhotky. 7% nenosí žádné kalhotky. 
 14. Nejpreferovanějšími barvami spodního prádla ženami je šeříková, modrá a fialová. I tak však bílé spodní prádlo zůstává tím nejprodávanějším typem spodního prádla na světě. Podle průzkumu zrzky dávají přednost zelenému prádlu. 
 15. Čína je v současnosti tím nejrychleji rostoucím trhem spodního prádla na světě. 
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz