Způsob údržby

Jak pro ruční, tak pro klasické praní není vhodné používat aviváž či agresivní prací prášek. Ideální jsou tekuté prostředky určené přímo na jemné tkaniny. Stejně tak platí zásada neprat podprsenku v příliš horké vodě. Pračku nastavujte na 30˚C, pro ruční praní zvolte klidně i chladnější vodu - záleží na míře zašpinění.

Pračka není nepřítel

Nemáte-li čas, chuť, ani náladu na jemné ruční praní, nebojte se prát své podprsenky v pračce. Zvolte vždy program na jemné prádlo a nízkou teplotu. Nikdy nenechávejte podprsenky příliš intenzivně ždímat a nesušte je v sušičce. Zamezíte tím poškození kostic, utrhnutí háčků či narušení vyztužení.

Skvělým pomocníkem při praní podprsenek v pračce je speciální vak nebo košíček, který ochrání podprsenku i ostatní prané prádlo před mechanickým poškozením.

Dejte své podprsence prostor

Pro dlouhou životnost prádla je důležité i správné ukládání. Nemačkejte své podprsenky na dně skříně, ani zastrčené vzadu v šuplíku. Zejména podprsenkám s vyztuženými košíčky vyčleňte místo, kde je budete moci pohodlně rozložit. Materiál tak neztratí pevnost a nebezpečí deformace nehrozí ani kosticím.

Nezapomínejte podprsenky dostatečně často střídat. Pro vaše poprsí je to zdravější (především v případě, že používáte i zmenšovací podprsenky) a prádlo si stihne „odpočinout" i vyvětrat před dalším nošením.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz